background

Hakkımızda

1986 yılında kurulmuş olan Esenteks ,  güçlü kalite anlayışı ve sürekli gelişimi kendine ilke edinmiş, Türkiye’deki en büyük keten ve keten karışımlı kumaş üretici ve ihracatçılarından biridir. Yıllardır Türkiye ve dünyanın en önemli markalarına ilkbahar-yaz koleksiyonunda keten ve keten karışımlı kumaş üretimi yapan firmamız, son yıllarda yoğun olarak üzerinde çalıştığı sonbahar-kış koleksiyonunu da değerli müşterilerine sunmaktadır. 

Esenteks,  ABD, Kanada, İngiltere, Fransa, Almanya,  Hollanda, İtalya, İspanya, Belçika, Danimarka, Yunanistan, Rusya, Bulgaristan, Romanya, Suriye, Fas, Tunus, Kolombiya başta olmak üzere dünyanın dört bir yanına ihraç ettiği kumaşlarla yerel ve uluslararası pazarda oldukça önemli bir yer edinmiştir.  

En son trendleri  ve teknolojileri yakından takip eden Ar-Ge ekibi sayesinde koleksiyonunu aralıksız geliştiren Esenteks, yaptığı yeni yatırımlarla üretim hacmini her yıl giderek arttırmaktadır. Pek çok farklı dil konuşabilen ve yurtdışı fuarlara yoğun katılım gerçekleştiren Pazarlama ekibi sayesinde müşteri portföyünü sürekli geliştirmekte ve sayısı giderek artan yurtdışı temsilcilikleri sayesinde de uluslararası alanda hızla yerini kuvvetlendirmektedir. 

Esenteks ayrıca 2011 yılı içerisinde almaya hak kazandığı Global Organic Textile Standard (GOTS) ve Organic Exchange (kayıt no.CU 818606) sertifikaları sayesinde müşterilerine organik kumaş hizmeti de verebilmektedir.

Yurtdışı temsilciliklerimiz;

UK:

Watson Textiles / Matthew Watson

E-mail: matthew@watsontextiles.comm

France:  

Sodac / Henri Holchaker

E-mail: jerome_sodac@yahoo.fr

The Netherlands:

ETD Fabrics / Erwin Ten Donkelaar

E-mail: erwin@etdfabrics.nl

Germany:

BBL Fashionsource GmbH / Andreas Nowack

E-mail: a.nowack@bbl-fashionsource.de

Belgium:

Planet Textile / Freddy Huyhebaert

E-mail: planettextile@skynet.be

Denmark:

Fabrixs / Torben Pedersen

E-mail: tp@fabrixs.dk

Greece:

Aget S.A. Textile Agencies / Tassos Prousaloglou

E-mail: aget@aget.com.gr

USA:

Tbtex / Burak Topçuoğlu

E-mail: burak@tbtex.com

Rusya

Texdom / İkar Muradov

E-mail: texdom@mail.ru